1) Diahelp

Spolek Diahelp vznikl z iniciativy Pavly Urbanové v roce 2008. K založení ji donutila osobní zkušenost při překonávání různých problémů, na které narážela jako matka diabetického dítěte. Proto se rozhodla založit spolek, který by se soustředil na pomoc rodinám s diabetickými dětmi, a tak položila základní kámen této pomoci rodičům diabetických dětí v Ústeckém kraji.
Petra Mráčková a Pavla Urbanová

2) MUDr. Pavel Kasal

Již před mnoha lety jsem ztratil iluze o hře na politiku v naší zemi a víru v pravdivost daného slova. Asi ve stejné době jsem potkal v mostecké nemocnici půvabnou, inteligentní, věčně usměvavou a nevyčerpatelnou energií sršící kolegyni, které bylo vždy všude plno a o které jsem vůbec netušil, že jejím dívčím snem bylo stát se političkou.

Naše Alenka. O pár let později, když na mě zářila z volebních plakátů, jsem si jen v duchu říkal: „ Alenko, ty máš té práce málo..?“ A upřímně jsem se o ni začal bát. Bát se, že ztratí ten svůj široký úsměv a lesk z očí, že přestane mít svůj nadhled a smysl pro spravedlnost, že přijde o svůj humor a radost ze života, že se změní a …ztratí! Jak hluboce jsem se mýlil, mohu říci nyní po několika letech. Ustála to. Dokázala to. Zvítězila. Stále je ochotna kdykoliv a ráda pomoci dobré věci, stále se zajímá o prosté radosti a starosti všedního dne lidí kolem sebe, kdykoliv je tu, když je potřeba, spolehlivá a potřebná.

Zůstala svá a nezměněná. Naše Alenka. A co víc, pomalu mi začíná vracet dávno ztracenou naději, že s dobrými lidmi to má smysl. I v politice. A za to upřímně děkuji.
Palce Ti drží s úctou MUDr. Pavel Kasal

3) Mgr.Božena Jirků

Přála bych voličům v celé republice, aby si mohli vybírat do Senátu z takových kandidátů, jako je paní doktorka Alena Dernerová. Poznala jsme ji před sedmi lety. V roce 2010 získala od naší nadace Cenu Františka Kriegla za osobní odvahu. Vystoupila tenkrát proti tunelování veřejných zakázek při nákupu předražených zdravotnických přístrojů a uzavírání nevýhodných smluv v nemocnicích Ústeckého kraje. To nebylo jen tak, každý se neodvážil.

Před třemi lety se stala členkou Správní rady naší Nadace Charty 77 a od té doby ji mohu sledovat „zblízka“. Obohatila práci našeho statutárního orgánu o svoji lidskost a osobní vlastnosti. Je to báječný člověk. Nejen vynikající dětská lékařka, i když možná i z této její profese to vyplývá, které není lhostejný žádný lidský osud. Proto také prokazuje mimořádnou citlivost ke každému problému v oblasti lidských práv a sociální oblasti handicapovaných lidí a seniorů, které jsou dnes hlavním posláním nadace.

V politice se chová úplně stejně jako v normálním životě. Takoví lidé by měli v politice zůstávat. A to záleží na vás, na voličích. Moje doporučení je jasné. Dejte jí svůj hlas. Já nežiju ve vašem regionu, nemůžu to udělat a tak budu ráda, když mě v tom zastoupíte.
Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77 a ředitelka Konta Bariéry

4) Mgr.Karel Janeček

Většina občanů cítí despekt k našim politickým představitelům. Myslím, že despekt je skutečně oprávněný ve většině případů. Existují ovšem výjimky, kdy i v dnešním politickém marasmu se najdou skutečně charakterní a odvážní lidé.

Alena Dernerová je jednou z těchto výjimek. Osobní čestnost, charakter a obětavost opakovaně a dlouhodobě prokazuje svojí veřejnou aktivitou. Přejme si, ať je lidí jako Alena Dernerová v české politice co nejvíce!
Karel Janeček

5) Prof. Jan Švejnar

Velmi si vážím kvality práce a vysokého etického standardu paní senátorky Aleny Dernerové. Věřím, že bude nadále pokračovat ve své funkci v Senátu České republiky.
Prof. Jan Švejnar
Seznam podporovatelů na Facebooku

Alena Dernerová

Dětský neurolog specialista, místopředsedkyně senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku.

Místopředsedkyně senátního klubu ANO a Severočech. Dále členkou Správní rady Nadace charty 77 a Konta bariéry.

Od roku 2013 také členkou správní rady VZP.

Další články

Členka správní Rady VZP 10.07.2016 Jako členka správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny mám zatím tuto zkušenost –...
Chci zlepšit vztahy 09.07.2016 Praha, Most – Dva roky se snažila získat body pro spotřebitele v duelu mobilní operátoři...
Jaderné uložiště 13.06.2016 Ze sedmi vytipovaných lokalit na území Česka je ta lubenecká označována těmi, kteří...

Můžete mě kontaktovat!

  • otazky@adernerova.cz

  • www.odveztekaly.cz

  • www.adernerova.cz

  • www.dernerovapolitik.cz

Vaše podněty

Využijte tento formulář pro Vaše názory a podněty. Budu se snažit co nejdříve odpovědět.